Borussia Dortmund’da Edin Terzic’le yollar ayrıldı: Gözler Nuri Şahin’de

Bundesliga ekini Borussia Dortmund’da takımı Şampiyonlar Ligi finaline yükselten teknik direktör Edin Terzic’le yollar ayrıldı. Terzic’in sözleşmesinin derhal feshini talep ettiği, bunun üzerine Dortmund’un gerekli adımı attığı öne sürüldü.

Açıklamanın ardından Edin Terzic bir mesaj yayınlayarak “Sevgili Dortmund’lular, şu anda beni gerçekten üzse de, bugünden itibaren BVB’den ayrılacağımı belirtmek isterim. Bu büyük kulübü DFB Kupası zaferine ve son olarak da Şampiyonlar Ligi finaline taşımak büyük bir onurdu. Wembley’deki finalden sonra yetkililerden benimle bir görüşme yapmalarını istedim çünkü BVB’de 6 yıl koçluk ve 2,5 yıl baş antrenörlük olmak üzere 9 yılın ardından, bir yeniliğin olacağı hissine kapıldım. Beni tanıyan herkes son birkaç haftadır bu karar verme sürecinde iki kalbin attığını biliyor. Ancak yoğun tartışmalardan sonra bile duygum değişmedi. Dortmund’a her zaman en iyisini diliyor, teşekkür ediyor ve veda ediyorum” dedi.

Dortmund’un CEO’su Hans-Joachim Watzke ise “Edin Terzic, BVB’de geçirdiği süre boyunca olağanüstü bir iş çıkardı. Hepmizin kendisine bir şükran borcu var. Edin ve ben her zaman arkadaş olacağız” diye konuştu.

Bild’ın haberine göre, Edin Terzic’in istifasının ardından yardımcı antrenör Nuri Şahin, Borussia Dortmund’un yeni teknik direktörü olarak görevlendirilecek.

(SPOR SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir